כללי

לפי מה נקבע מחיר ליחידה בחוף התכלת, והאם יש נתונים שלפיהם ניתן לנתח את מחיר השוק?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מחיר ליחידה במתחם חוף התכלת בהרצליה

המחיר ליחידת מגורים במתחם חוף התכלת ( הר 2200 א׳ ) נקבע לפי הביקוש וההיצע בקרקע, כאשר המחיר מגיע לשיווי משקל בין בעלי הקרקע (שמחזיקים בחלקות גדולות מאוד שלקוחות פרטיים לא קונים) לחברות שיווק, ללקוחות פרטיים. אין אינטרס לחברות השיווק להעלות את המחיר, ככל שהמחיר שהחברות משווקות יותר נמוך כך ניתן לעשות יותר עסקאות בקרקע בשיווי משקל. כאשר המחיר הינו מוגזם העסקה איננה כדאית והאלטרנטיבות להשקעה יותר טובות.

ניתוח מחיר השוק

מחיר השוק נקבע ע"פ עסקאות המתבצעות בפועל בשוק במחיר שמתאים לקונה ומוכר , בין אם דרך חברה משווקת ובין אם לא. מחירי העסקאות מפורסמים באתר רשות המיסים (מערכת מידע נדל"ן) דרכם ניתן ללמוד על המחיר בו קונים מוכנים לקנות מטר רבוע בשוק הנוכחי.  בנוסף , חשוב לדעת להבין בצורה טובה את ההצעה שעומדת מולנו, למשל: 2 חברות מציעות רכישה של קרקע בחוף התכלת הרצליה, שתיהן מציעות "יחידה" במחיר של 800,000, באיזו מהחברות האלטרנטיבה טובה יותר? הדרך לניתוח המחיר גלום במילה "יחידה" וכיצד החברה שמשווקת מגדירה אותה. במקרה שלנו , הראשונה מגדירה יחידה בחוף התכלת כרכישה של קרקע בגודל 84 מ"ר והשנייה מגדירה את היחידה כרכישת קרקע בגודל 125 מ"ר. חישוב מהיר יגלה לנו שהראשונה מוכרת קרקע בחוף התכלת במחיר של 50% יותר! כלומר , העסקה של הראשונה, 84 מ"ר , במחיר של השנייה, מגלה לנו עסקה ב 537,600 ש"ח. הבדל של 260,000 ש"ח. לכן, טרם רכישת קרקע בחוף התכלת , חשוב לזכור לשאול, מהי יחידה (גודל קרקע ברוטו) ולחשב מחיר למ"ר ע"מ שנוכל להשוות לאלטרנטיבות בשוק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות

ברוכים הבאים לאתר פרופרטי - פרויקט חוף התכלת הרצליה

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרופרטי – פרויקט חוף התכלת מערב הרצליה.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.