כללי

מס רכישה קבוע על קניית קרקע

מס רכישה הוא מס אשר מוטל על רוכשי דירות ונכסי נדל"ן מסוגים שונים, וגובהו נקבע מאילוצים שונים אשר קשורים לתקציב ולניסיון להשפיע על מחירי הדירות בשוק. מס רכישה מבוסס על מדרגות  מס, על פיהן, ככל שהעסקה תהיה כרוכה בעלות גבוהה יותר, כך גם שיעור המס יהיה גבוה יותר. בניגוד למס רכישה על דירות, מס רכישה על הקרקע הוא אחוז מסוים וקבוע מראש, אשר מחושב מהשקל הראשון . לדוגמא, במקרה של רכישת קרקע בעלות של 100,000 ₪, כאשר שיעור המס הוא 6 אחוז, גובה מס הרכישה יעמוד על 6,000 ₪.

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
  • שלח התראות על כתבות חדשות

מס רכישה בקרקע
מס רכישה הוא מס אשר מוטל על רוכשי דירות ונכסי נדל"ן מסוגים שונים, וגובהו נקבע מאילוצים שונים אשר קשורים לתקציב ולניסיון להשפיע על מחירי הדירות בשוק. מס רכישה מבוסס על מדרגות  מס על פיהן, ככל שהעסקה תהיה כרוכה בעלות גבוהה יותר, כך גם שיעור המס יהיה גבוה יותר – בדומה לכך, גם גובה המס יהיה גבוה יותר במידה ומדובר בדירה שניה ויעלה ככל שמספר הנכסים יגדל.  מדרגות מס לא רלוונטיות לגבי רוכשי קרקעות או נכסי נדל"ן אחרים. חשוב לציין שמדרגות המס אשר חלות על דירות מגורים שונות מאלו אשר חלות על קרקעות ונכסי נדל"ן אחרים.

מס רכישה בקרקע
בניגוד למס רכישה על דירות, מס רכישה על הקרקע, הוא אחוז מסוים וקבוע מראש, אשר מחושב מהשקל הראשון – לדוגמא, במקרה של רכישת קרקע בעלות של 100,000 ₪, כאשר שיעור המס הוא 6 אחוז, גובה מס הרכישה יעמוד על 6,000 ₪.
הנחות במס רכישה בקרקע
ישנן אוכלוסיות אשר זכאיות למס רכישה, על האוכלוסיות הללו נמנים בין היתר: נכים, בנים משפחה של חללי צה"ל ועוד.. מי שמשתייך לאותן אוכלוסיות אשר זכאים להטבות, יידרש לשלם מס רכישה אשר עומד על גובה של 0.5 אחוז בלבד. חשוב לדעת שאומנם ההטבה תהיה רלוונטית גם לאנשים אשר מעוניינים לרכוש קרקע, אבל רק במידה והזכאים לאותה הטבה מתכננים לגור באותה הקרקע אותה הם מעוניינים לקנות  – במקרה בו השטח הנרכש יהיה גדול משטח אשר מיועד לבניית דירה אחת, ההטבה תהיה רלוונטית רק על החלק היחסי בקרקע אשר מיועד לבניית דירת מגורים אחת (הדירה המיועדת עבור מקבל ההטבה) – בכל מקרה, מדובר בהטבה אשר יכולה להיות משתלמת וחשוב מאוד שמי שמעוניין לרכוש קרקע, יבדוק אם הוא זכאי להטבה שכזאת, ובמידה וכן, יפעל בכדי לממש אותה.

שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

פרויקטים נוספים